Ana Sayfa / Haber / 2017 YILI TEMMUZ AYI ASKOM TOPLANTISI PAÜ HASTANESİNDE YAPILDI

2017 YILI TEMMUZ AYI ASKOM TOPLANTISI PAÜ HASTANESİNDE YAPILDI

2017 YILI TEMMUZ AYI ASKOM TOPLANTISI PAÜ HASTANESİNDE YAPILDI

2017 Yılı Ağustos Ayı ASKOM (İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) ve Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı PAÜ Hastanesi toplantı salonunda yapıldı.

ASKOM (İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) ve Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı, 24 Ağustos Perşembe günü Denizli PAÜ Hastanesi toplantı salonunda Sağlık Müdürü Dr. Şükrü ARPACI, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü ile İlimiz Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yöneticileri ile Kamu ve Özel Hastane Başhekimleri ve/veya Acil Servis sorumlularının katılımıyla düzenlendi.

        Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünün sunumuyla başlayan toplantıda 112 hizmeti veren tüm istasyonların ve hastane acil servislerinin 2017 Yılı Temmuz ayı çalışmaları değerlendirildi. Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri ve Acil Servislerin işleyişinin kolaylaştırılmasına yönelik bilgi paylaşımında bulunuldu. Sevk Komisyonunda hastaneler arası nakillerde yapılan uygulamaların iyileştirilmesine dönük kararlar alındı.

                Paü Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer konuşmasında;  Acil sağlık hizmetlerinin işleyişi ve iletişimin geliştirilmesi açısından bu tür toplantıların yararlarını anlatarak tüm katılımcılara teşekkür etti.

        Aylık olarak düzenlenen toplantıda, alınan görüş ve önerilerle 27 Eylül 2017 tarihinde yeniden toplanmak üzere son verildi.