Ana Sayfa / Haber / ASKOM TOPLANTISI

ASKOM TOPLANTISI

ASKOM TOPLANTISI

2018Yılı MartAyı ASKOM (İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) ileHastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı PAÜ Hastanesi toplantı salonunda yapıldı.

ASKOM ile Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı, PAÜ Hastanesi toplantı salonunda Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlık Hizmetleri Başkanı  Uz. Dr. Burak Altan,    Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mesut Düzelli ile ilimizde faaliyet gösteren  Devlet Hastaneleri, Pamukkale Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yöneticileri, Özel Hastane Başhekimleri ve Acil Servis sorumlularının katılımıyla düzenlendi.

        Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısının sunumuyla başlayan toplantıda 112 hizmeti veren tüm istasyonların ve hastane acil servislerinin 2018 Yılı Şubat ayı çalışmaları değerlendirildi. Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri ve Acil Servislerin işleyişinin kolaylaştırılmasına yönelik bilgi paylaşımında bulunuldu. Sevk Komisyonunda hastaneler arası hasta  nakillerinde kayıt işlemlerinin daha düzenli yapılması, yapılan uygulamaların iyileştirilmesine dönük kararlar alındı.

                PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer verdiği bilgidegeçen yıl acile başvuran hasta sayısının 1,5 milyonun üzerinde olduğunu bu nedenle acil sağlık hizmetlerinin problemsiz işleyişinin önem arz ettiğini, hastane öncesi ve sonrası hizmetlerin ve iletişimin geliştirilmesi açısından bu tür toplantıların yararlarını anlatarak tüm katılımcılara teşekkür etti.

        Aylık olarak düzenlenen toplantıda, alınan görüş ve önerilerle 25 Nisan 2018 tarihinde Servergazi Devlet   Hastanesinde  yeniden toplanmak üzere son verildi.