Ana Sayfa / Haber / ASKOM TOPLANTISI PAÜ HASTANESİNDE YAPILDI

ASKOM TOPLANTISI PAÜ HASTANESİNDE YAPILDI

ASKOM TOPLANTISI PAÜ HASTANESİNDE YAPILDI

2017 Yılı Aralık Ayı ASKOM (İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) ve Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı PAÜ Hastanesi toplantı salonunda yapıldı.

ASKOM ve Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı, PAÜ Hastanesi toplantı salonunda Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlık Hizmetleri Başkanı  Uz. Dr. İbrahim Emreoğlu başkanlığında  Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı  ile ilimizde faaliyet gösteren  Devlet Hastaneleri, Pamukkale Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yöneticileri ve Özel Hastane Başhekimleri ve Acil Servis sorumlularının katılımıyla düzenlendi.

        Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısının sunumuyla başlayan toplantıda 112 hizmeti veren tüm istasyonların ve hastane acil servislerinin 2017 Yılı Kasım ayı çalışmaları değerlendirildi. Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri ve Acil Servislerin işleyişinin kolaylaştırılmasına yönelik bilgi paylaşımında bulunuldu. Sevk Komisyonunda hastaneler arası hasta  nakillerinde kayıt simsinin daha düzenli yapılması yapılan uygulamaların iyileştirilmesine dönük kararlar alındı.

                PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer verdiği bilgideacil sağlık hizmetlerinin işleyişi ve iletişimin geliştirilmesi açısından bu tür toplantıların yararlarını anlatarak tüm katılımcılara teşekkür etti.

        Aylık olarak düzenlenen toplantıda, alınan görüş ve önerilerle 31 Ocak 2018 tarihinde yeniden toplanmak üzere son verildi.