Ana Sayfa / Haber / Böbrek Hastasına Eşinden En Güzel Babalar Günü Hediyesi

Böbrek Hastasına Eşinden En Güzel Babalar Günü Hediyesi

Böbrek Hastasına Eşinden En Güzel Babalar Günü Hediyesi

Denizli'de eşinden nakledilen böbrekle sağlığına kavuşan Bülent Çelen, en güzel Babalar Günü hediyesini 30 yıllık hayat arkadaşından aldı.

 Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan 51 yaşındaki Çelen, 24 Nisan'da kan vermek için gittiği aile sağlık merkezinde böbrek hastası olduğunu öğrendi. Bu süreçte diyalize girmeye başlayan Çelen, tedavisine de Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) devam etti.

Böbrek nakli olması gereken Çelen'e eşi Hülya Çelen umut oldu.

Kısa süre önce öğrendiği hastalığı nedeniyle morali bozulan Çelen, eşinden aldığı haberle yüzü yeniden güldü. Testlerde böbrek naklinin uygun olduğunun saptanmasının ardından ameliyata karar verildi.

PAÜ Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilen ameliyatla Hülya Çelen'in böbreği eşi Bülent Çelen'e nakledildi. Çift, başarılı operasyon ve tedavi sonrası taburcu edildi. Babalar Günü arifesinde hastaneden evlerine dönen Çelen'e en güzel hediyeyi de eşi vermiş oldu.

Babalar Günü'nde en güzel hediye

Bülent Çelen, "Diyalize girmekten başka çarem yoktu çünkü böbreklerim iflas etmişti. Bu zor süreçte eşim devreye girdi. Sağolsun eşim beni yıllarca diyalize girmekten ve böbrek nakli sırası beklemekten kurtardı, Babalar Günü'nde de en güzel hediyeyi sundu." ifadelerini kullandı.

Hülya Çelen de "Nakil konusu gündeme gelince hiç düşünmeden böbreğimi vermeye karar verdim. Şu anda ikimiz de çok iyiyiz. Biz 30 yıllık evliyiz. Eşime Babalar Günü hediyesi olarak böbreğimi bağışladım. Onu çok seviyorum, inşallah bir daha böyle bir durumla karşılaşmayız." diye konuştu. 

PAÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Özban ise "Eşten yapılan nakil olması sebebiyle bu ameliyatımıza farklı bir anlam yüklemektedir. Her ikisinin sağlık durumu iyi. Biz böyle nakillerle hayat kurtarmanın ne derece güzel ve önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz." dedi.