Ana Sayfa / Haber / KÖK HÜCRE İLE AĞRILARINDAN KURTULDU

KÖK HÜCRE İLE AĞRILARINDAN KURTULDU

KÖK HÜCRE İLE AĞRILARINDAN KURTULDU

    Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Ağrı/Algoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Lütfi Gürses’in yaptığı kök hücre tedavisi ile ağrılarından kurtuldu.

73 yaşındaki dört çocuk annesi ev hanımı Emine Paçacıoğlu kök hücre tedavisi için hastanemiz Ağrı/Algoloji Polikliniğine ağrıları için başvurdu. Yaklaşık bir ay önce yapılan kök hücre işlemi sonucunda geceleri uyutmayan diz ağrılarından kurtuldu. Ağrılarından aylardır uyuyamadığını söyleyen hastamız bu tedavi ile artık ağrı çekmediğini, bunun için Prof. Dr. Ercan Lütfi Gürses hocamız ve ekibine teşekkür ettiğini belirtti.

Tedavi hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ercan Lütfi Gürses ; “Dizdeki kireçlenmeler ve eklem kıkırdağındaki diz ağrıları toplumun büyük kısmında en sık görülen şikayetlerden biridir. Son 5 yılda dünyada yaygın olarak uygulamaya geçen yenileyici en güncel tedavi şeklidir. Biz hastamıza tıbbi uygulamalar içinde en etkin tedavilerden kök hücreyi uyguladık . Kök hücre uygulandığı bölgede dokuların kendisinin yenilenmesini uyaran bir hücre yapısıdır. Her hasta için kök hücreyi kendi dokularından hazırlıyoruz. İki farklı dokudan kök hücre hazırlanabilmektedir. Bunlardan biri kemik iliği ve kendi yağ dokusudur. Özellikle yağ dokusu hazırlama kolaylığı ve kök hücre sayısı çokluğu yüzünden hastamıza yağ dokusundan kök hücre hazırladık. Tedavi sonrası ameliyat eşiğinden dönen hasta sayımız oldukça fazladır. Sadece diz eklemlerinden değil kalça ve omuz eklemlerinden kaynaklanan ağrılardan da kurtulmak için kök hücre tedavisi uygulanmaktadır.”

Kök hücre tedavisinden faydalanmak isteyen hastalarımız PAÜ Hastaneleri Ağrı/Algoloji Polikliniğine başvurarak ağrılarından kurtulabileceklerdir.