Ana Sayfa / Haber / PAÜ’DE GERÇEK GİBİ TATBİKAT

PAÜ’DE GERÇEK GİBİ TATBİKAT

PAÜ’DE GERÇEK GİBİ TATBİKAT

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Acil Servisinde 15 hasta ve 5 hasta yakınının katıldığı triaj ve beyaz kod uygulaması tatbikatı yapıldı. Tatbikattan habersiz olan Acil Servis çalışanları gerçek bir olay olduğunu düşündükleri tatbikatı başarıyla tamamladılar.

 

Tatbikatın başlamasıyla 112 komuta merkezinin acil servisine toplu yaralanmalı trafik kazası geleceğinin bildirilmesi ile hastalar hastanenin Fizik Tedavi Binası bahçesinden taşınmaya başlandı. Tatbikattan haberi olmayan Acil Servis ekibi 112 komuta merkezinin anonsundan sonra Acil Servis bahçesinde triaj uygulamasını başarıyla yaptı. Ekip, hastaları kırmızı, sarı ve yeşil kodlara ayırarak hastane afet planını aktive etmeye gerek duymadan başarıyla gerçekleştirdi. Aynı anda beyaz kod uygulaması gereğince, hasta yakınlarının acil serviste personellere ve güvenlik görevlilerine sözlü ve fiziki tacizleri güvenlik görevlilerinin takviye personel istemeleriyle sorunsuz bir şekilde engellendi.

 

Hastane Afet Yönetim Birim Sorumlusu tatbikatın 112 ambulans ve sağlık ekiplerinin de katılımıyla 30 dakikada tamamlandığını ve bu tür tatbikatların devam edeceğini belirtti.