Ana Sayfa / Haber / SAĞLIKTA KALİTELİ BİR ADIM DAHA

SAĞLIKTA KALİTELİ BİR ADIM DAHA

SAĞLIKTA KALİTELİ BİR ADIM DAHA

Hastanemizde kalite yolculuğumuz Ekim 2008’den beri gelişerek devam ediyor. Bu kapsamda  Kalite geliştirme asla sona ermeyecek bir seyahattir sözünden yola çıkarak, her zaman daha iyisini gerçekleştirme adına sürekli değişim ve yenilenme sürecinden geçiyoruz.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi 17 Ekim 2017 tarihinde değerlendirildi. Hastanemiz doküman ve uygulama bazlı olarak yapılan değerlendirmede önemli bir başarıya daha imza atarak önceki dönemlere göre kalite puanını yükseltti.

Sağlık Bakanlığı tarafından, Acil Servis, Kalite Yönetim Birimi, Ameliyathane, Yoğun Bakım Üniteleri, Doğumhane, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Diyaliz Ünitesi, Merkezi Sterilizasyon Ünitesi, Eczane, Teknik Atölye, Bilgi İşlem Koordinatörlüğü, Acil Durum ve Afet Birimi, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Radyoloji Ünitesi, Enfeksiyon Kontrol Komitesi, İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi, rastgele seçilmiş iki poliklinik ve klinikler değerlendirildi.

Merkez Müdür Yardımcısı/Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan “Kalite yolculuğumuzda önemli bir adım olan Sağlık Bakanlığı değerlendirmesinde,  kalite çalışmalarımızda istenilenleri sabır ve özveri ile gerçekleştiren, takım ruhunu ortaya koyan tüm çalışanlarımızın desteği ile başarılı bir adım daha atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık hizmetinin en iyi ve kaliteli şekilde karşılanması için işimizi düne göre daha iyi yapıyor, en iyisini yapmak için çalışıyoruz. Mükemmel sağlık hizmetini, kaliteden ödün vermeden sunmaya devam ediyoruz” dedi.

Kalite yolculuğumuzda her zaman yanımızda olan başta Merkez Müdürlüğü olmak üzere tüm Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ailesine teşekkür ederiz.