Ana Sayfa / Haber / ​ PAÜ TIP FAKÜLTESİ İKİNCİ KEZ AKREDİTE OLDU

​ PAÜ TIP FAKÜLTESİ İKİNCİ KEZ AKREDİTE OLDU

​ PAÜ TIP FAKÜLTESİ İKİNCİ KEZ AKREDİTE OLDU

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, ikinci 6 yıllık dönem için akredite belgesini aldı.

Geçtiğimiz 6 yıl boyunca Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD)’ın akredite şartlarını sağladığını belgeleyen akredite belgesi ile tıp eğitimi veren Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, önümüzdeki 6 yıl içinde akredite belgesi almaya uygun görüldü.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semin Fenkci, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Çağdaş Erdoğan’ın yanı sıra tıp fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri de katıldı.

Temel Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cüneyt Orhan Kara, tıp eğitiminde akredite belgesinin önemine ve akredite edilmiş tıp eğitiminin diğer tıp eğitimlerinden farkına değindi. Verilen eğitimin kalitesinden dolayı ikinci defa akredite belgesini almaya hak kazandıklarını belirten Prof. Dr. Kara, aynı zamanda Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ‘Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ)’ ile eğitim veren üç üniversiteden birisi olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Kara, PAÜ Tıp Fakültesi’nin Türkiye’deki tıp fakülteleri arasında akredite edilmiş tıp eğitimi veren ilk 25 üniversite arasında olduğuna dikkat çekerken bu başarıda emeği geçen Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve idari personeline teşekkürlerini sundu.