Ana Sayfa / Haber / KERMES

KERMES

KERMES

 PAÜ HASTANESİNDE GELENEKSEL KERMESE BÜYÜK İLGİ

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri hastalarının el işleri değerlendirilerek kermes düzenlendi.

 Pamukkale Üniversitesi Hastanesi çalışanlarının ve Psikiyatri hastalarının yapmış olduğu el işlerinin satıldığı kermese hastaneye gelen vatandaşlar ve çalışanlar büyük ilgi gösterdi. Kermesten elde edilen gelir, psikiyatri hastalarının yeni yapacakları el işlerinin malzeme alımında kullanılarak hem hastaların tedavileri devam edecek hem de yeni kermesin çalışmaları başlayacaktır.

Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer açılış  konuşmasında emeği geçen herkese, hasta ve hasta yakınlarına teşekkür etti.

Psikiyatri AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Özdel yaptığı konuşmada ; Dünya Ruh Sağlığı hakkında bilgi vererek, ruh sağlığını korumanın; tıpkı tedavide olduğu gibi, bireysel ve toplumsal dinamiklerin bir bileşkesi olduğunu, devletin her kurumunun ve tüm sosyal bileşenlerinin ruh sağlığının korunmasında sorumluluğu olduğunun da unutulmaması gerektiğini belirtti.

Psikiyatri AD. Başkanı Prof. Dr.Figen Çulha Ateşçi  hastalarımızın tedavisi için benzer faaliyetlerin tekrarlanacağını dile getirdi. Ayrıca kermeste emeği geçen başta hastalarımız olmak üzere  tüm çalışanlarımıza yardımda bulunan herkese teşekkür ederek  gelenekselleşen kermesin devam edeceğini bildirdi.